Postępowanie po 6-miesięcznej kuracji Diphereline w przypadku endometriozy

Chciałam prosic o wypowiedzenie się w temacie jak najczęściej wygląda postępowanie po 6cio miesięcznej kuracji Diphereliną w przypadku endometriozy. Czy zaleca się poczekać na miesiączkę i dopiero wtedy zacząć starania o ciążę czy nie czekać na okres i próbować od razu? Pytam bo spotkałam się z różnymi teoriami na ten temat.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

najlepiej jest poczekać na miesiączkę. Dzięki temu możliwe będzie określenie dni płodnych oraz będzie Pani miała pewność, że leku nie ma już w Pani organizmie dlatego nie będzie miał negatywnego wpływu na zarodek.

Pozdrawiam.