Postępowanie po wykonaniu testu na helicobacter pyroli

Witam! Kupiłam test na helicobacter w aptece. Ma przyjść pocztą i jeśli okaże się, że mam tę bakterię to mogę się udać z tym do rodzinnego lekarza, internisty czy muszę z tym iść do gastrologa (czy innego specjalisty)?

Wystarczające, aby z wynikiem testu udać się do lekarza rodzinnego, który po analizie wyniku, badaniu podmiotowym i przedmiotowym zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Nie wykluczone, że wyśle na konsultację do gastroenterologa celem np. wykonania gastroskopii.