Postępowanie w nawrocie nerwicy lękowej

Mam nawrót nerwicy lękowej 3 raz pomimo młodego wieku 25 lat.Całymi dniami mecz mnie myśli o śmierci ,mam napady lęku ,paniki jest mi słabo,kołaczei szybko bije mi serce ,ciężko mi oddychać,gorąco uderza mi do głowygłowy,strach wtedy jest okropny.co mam z tym zrobić?jak się ratować?pomocy

Konieczne jest odpowiednie, długoterminowe leczenie, które łączy farmakoterapię z psychoterapią (polecam nurt psychodynamiczny). Niestety w ramach funduszu można skorzystać z psychoterapii tylko w ramach 12- tygodniowych programów, potem jedynie prywatnie. Jest to koszt, ale psychoterapia jest koniecznością. Specjalista, którego Pani wybierze, powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje w leczeniu psychoterapeutycznym. Konieczna jest też wizyta u doświadczonego lekarza psychiatry, gdyż dobrze dobrana farmakoterapia pozwoli na złagodzenie objawów w stosunkowo krótkim czasie. Same leki jednak nie wystarczą. Tylko łącząc je z psychoterapią można osiągnąć trwałą poprawę funkcjonowania.

Dzień dobry,

Nie pisze Pani czy kiedykolwiek podejmowała się leczenia nerwicy.
Podstawową metodą leczenia jest psychoterapia, czasem stosuje się farmakoterapię.
Najlepiej jak znajdzie Pani w swojej miejscowości Poradnię Leczenia Nerwic (w ramach NFZ) i podejmie leczenie. Można również skorzystać z leczenia prywatnego.