Postępowanie w przypadku oparzenia stopy

Działka około 17 spadła mi na gołą stopę lasania prosto z piekarnika. Od razu pod zimna wodę, ból ustąpił. Ale jak nie przykładam czegoś chłodnego to od razu zaczyna mnie piec. Mam kilka bąbli. Co robić? Iść do lekarza?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niczym nie smarować, schładzać miejsce suchymi opatrunkami (np. kompresy żelowe). Pecherzy absolutnie nie wolno przebijać/przekłuwać. Oparzenie powinien zobaczyć lekarz.