Postępowanie w przypadku podejrzenia tłuszczaka lub kaszaka

Witam, mam pytanie odnośnie narośli, jakś posiadam na kręgosłupie... Stojąc tyłem do lustra i odwracając głowę można zauważyć wybrzuszenie na kręgosłupie na wysokości mniej więcej łopatek. Wybrzuszenie wygląda troszkę jakby (w dużym przybliżeniu) wulkan a zbocza delikatnie i łagodnie przechodzą z reszty pleców w górę. Ja osobiście tej narośli nie odczuwam, kiedy siedzę i opieram się na plecach, gdy to dotykam jedynie czuję delikatny dyskomfort w momencie, kiedy opieram się o oparcie ławki. Zgrubienie jest w moim odczuciu dość takie jednolite i w miarę zwarte, ale gdy dotykam narośli od góry to daje się delikatnie ugiąć. Domyślam się, że prawdopodobnie potrzebna będzie biopsja, aby sprawdzić co to, ale chciałbym się dowiedzieć, co to prawdopodobnie może być i jakie będą czynności przy usuwaniu tego przez chirurga? Czy będzie konieczne podanie znieczulenia w kręgosłup itp.?

Myślę, że ta "narośl", czyli guz wcale nie wychodzi z kręgosłupa. Bez bezpośredniego badania trudno mi określić czym jest ten guz. To prawdopodobnie sądząc po opisie i lokalizacji tłuszczak albo kaszak. W tej sprawie należy skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem ogólnym. On po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Być może zaleci USG, być może po USG biopsję cienkoigłową, ale też może zadecyduje i wytnie zmianę guzowatą w znieczuleniu miejscowym (na pewno nie znieczulenie do kręgosłupa). Zmiana zostanie ostrzyknięta środkiem znieczulającym i w całości usunięta. Usunięty materiał zapewne zostanie wysłany do badania histopatologicznego i dokładnie po badaniu materiału pod mikroskopem histopatolog ostatecznie da rozpoznanie. Po około 10 dniach usuwa się szwy z rany. O wszystkim zadecyduje chirurg po badaniu.

Proszę udać się na konsultację do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej lekarz obejrzy zmianę, ewentualnie skieruje na badanie np.usg, jeśli będzie to tłuszczak to można go usunąć chirurgicznie lub za pomocą lipolizy. Jeśli jest to włókniak lub brodawka można usunąc za pomocą lasera lub innego dostępnego sprzętu. Bez konsultacji ciężko nie widząc zmiany coś więcej doradzić