Poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe w obrębie hipokampow oraz w jądrach soczewkowatych obustronnie

Dzień dobry mam 23 lata i jestem po rezonansie magnetycznym głowy oto opis: "poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe w obrębie hipokampow oraz w jadrach soczewkowatych obustronnie. Obniżony sygnał w T2 w gałkach bladych obustronnie - drobne zwapnienia ? Do weryfikacji w TK." Czy powinienem sie niepokoić ? Pozdrawiam

Witam. Taki wynik TK może świadczyć o wrodzonych nieprawidłowościach budowy przestrzeni płynowych układu nerwowego. Wynik raczej nie budzi niepokoju, powinien być jednak zinterpretowany w kontekście bezpośredniego badania neurologicznego pacjenta.