Poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe w obrębie hipokampow oraz w jądrach soczewkowatych obustronnie
Dzień dobry mam 23 lata i jestem po rezonansie magnetycznym głowy oto opis: "poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe w obrębie hipokampow oraz w jadrach soczewkowatych obustronnie. Obniżony sygnał w T2 w gałkach bladych obustronnie - drobne zwapnienia ? Do weryfikacji w TK." Czy powinienem sie niepokoić ? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Profilaktyka udaru mózgu
Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.
Witam. Taki wynik TK może świadczyć o wrodzonych nieprawidłowościach budowy przestrzeni płynowych układu nerwowego. Wynik raczej nie budzi niepokoju, powinien być jednak zinterpretowany w kontekście bezpośredniego badania neurologicznego pacjenta.