Potliwość i nieprzyjemny zapach stóp

witam.mam problem ze stopami poca sie i nieprzyjemnie pachna.z tego co wytyczalem to prawdopodbie mam grzbice stop odmiana potnicowa bo robia mi sie jakies tam pechezki i na biabych skarpetkach zote plamy,prosze o doradzenie mi jakiegos leku.Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję lek o nazwie Terbinafina. Preparat jest wskazany w leczeniu zakażeń grzybiczych wywołanych przez dermatofity, takich jak: grzybica skóry, w tym, tułowia, pachwin oraz właśnie stóp. Preparat zawierający tą substancje to np : Lamisilatt lub Terbiderm.

Witam
Grzybicę skóry gładkiej najlepiej potwierdzić wykonując badanie mykologiczne, tj. potwierdzić obecność strzępek grzybni. Wtedy leczenie przeciwgrzybicze jest w pełni uzasadnione i można oczekiwać jego skuteczności. Należy zasięgnąć porady dermatologa a nie podejmować się leczenia na własna rękę, gdyż kilka innych chorób wygląda całkiem podobnie a ich przyczyna i leczenie jest zupełnie inne. Grzybicę stóp trzeba różnicować głównie z wypryskiem i łuszczycą. Leczenie na własną rękę może też zamazać obraz choroby i rozpoznanie stanie się trudniejsze.
Pozdrawiam

Witam,
1. clotrimazol krem na noc
2. moczenie stóp w KMnO4 - delikatny roztwór, 20 minut codziennie wieczorem przez 10 dni
3. zasypka Sholl na dzień pod skarpety
Pozdrawiam