Potliwość, wygięcie nóżek i powiększony brzuch u rocznego dziecka

BETIG • Witam, mam taki problem moja roczna coreczka od jakiegos czasu poci sie bardzo na główce, przeważnie przy zasypianiu i w nocy jak spi. Pozatym zauwarzyłam że ma nóżki lekko wygięte do zewnątrz a przy chodzeniu czasem ugnają jej sie kolanka przeważnie jak jest zmęczona albo dopiero co wstanie, martwię się ze to może byc krzywica. Dodam jeszcze ze dziś zauważyłam że ma bardzo duży brzuszek choć niejest żarłokiem. bardzo prosze o pomoc pilne!

Dzień dobry,

Proszę szybko zgłosić się do pediatry.
Objawy mogą wskazywać na krzywicę z niedoboru wapnia lub witaminy D?
Czy dziecku jest podawana witamina D?
Przedłużający się niedobór wapnia, zagraża życiu.
Dziecku prawdopodobnie zostanie oznaczone we krwi stężenie wapnia i witaminy D.
Pozdrawiam