Powiększający się guzek - co robić?

Witam, mam 24 lata, od około 7 m-cy wyczułam guzek w piersi mały około cm, w usg guzek wyszedł jako "niebadalny" zalecenie badania kontrolnego, wynik biopsji cienkoigiełkowej to "erytrocyty, białka, wskazane ponowne badanie", onkolog zalecił kontrolę za 3-4 m-ce, stawiłam się na kontrolę po 4 m-cach, Pani doktor stwierdziła, że jest to jakaś zmiana (dysplatyczna - czy jakoś tak). Dostałam skierowanie na badanie usg w sumie za 7 m-cy czyli około 11 od "mojego wykrycia". Jakiś czas temu wyczułam że w drugiej piersi pojawił mi się również guzek, natomiast ten poprzedni jest dużo większy niż na początku. Czy mam udać się wcześniej do lekarza czy może to być rak? Zaczynam się martwić (nie przyjmowałam oraz nie przyjmuję antykoncepcji). Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Lekarz postępuje słusznie zlecając kolejne wyniki badania USG. Pomoże to uchronić przed groźnymi skutkami niewykrytego raka piersi. Jeśli zauważyła Pani nowe zmiany w obrębie drugiej piersi to warto się przebadać wcześniej. Bardzo możliwe, że będą to zmiany o podobnej etiologii do tych, które zostały wykryte wcześniej. Powiększanie się obecnych guzków też powinno być zdiagnozowane. Nie można bez dokładnego badania wyrokować o wystąpieniu raka. Zalecamy ponowne zgłoszenie się do lekarza prowadzącego.