Powiększenie brzucha i piersi pomimo ćwiczeń

witam mam takie pytanie jem dość mało ćwicze brzuszki słodyczy nie jadam a brzuch mi rośnie i piersi. Czego to może być przyczyna dodam że miesuiączke mam ale jest jaśniejsza nioż zwykle i trwa 3 dni a zawsze trwała 5. dodam że odczuwam w brzuchu pulsowanie drgania co to może byc? Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Pomimo występowania miesiączki zalecam wykonać test ciążowy. Jeżeli nie jest Pani w ciąży to może w ostatnim czasie zaczęła Pani przyjmować leki hormonalne? Często po tego typu lekach możemy przybierać na wadze.
Podczas ćwiczeń powinna Pani spożywać określoną ilość kalorii dostosowaną do dziennego zapotrzebowania energetycznego. Jeżeli będzie Pani jadła zbyt mało efekt może być odwrotny do zamierzonego i zamiast budować mięśnie zacznie Pani je spalać - zachodzi katabolizm. Przeanalizuje Pani swój jadłospis czy oby nie jada Pani zbyt mało. Jeżeli zużywa Pani dużo energii podczas treningów a dieta jest zbyt uboga to organizm może przejść,,w stan oszczędzania'' i zacznie robić zapasy, rezerwę w postaci tkani tłuszczowej w obawie przed utratą cennych składników odżywczych.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk