Powiększenie brzuchu od stresu

znacznie powieksza mi sie brzuch od samego dolu.Ciaze moge wykluczyc Prawda?5 testow negatywnych-pierwszy robiony 3 tyg po stosunku,a kolejne kazdy z tyg odstepem.2 tygodnie po stosunku,w planowanym terminie dostalam okres ale byl dziwny bo skapy i ciemny(CZY MOZLIWE ZE TO OD STRESU?kolejne dwie byly w miare normalne.u gienkologa 9tyg po stosunku mialam usg podbrzusza i stwierdzil brak ciazy. czasem czuje kłucie pod prawym zebrem ,uczucie pelnosci po jedzeniu i trudniej i rzadziej oddaje stolec

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku bez wątpienia może Pani wykluczyć ciążę. Ciąża zdecydowanie nie jest zatem przyczyną powiększenia obwodu brzucha. Opisane przez Panią objawy wskazują jednak, że może być to wynik patologii układu pokarmowego. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz wdroży dalsze postępowanie.