Powiększenie i ból piersi w wyniku stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych mogą urosnąć piersi? Biorę tabletki od 4 miesięcy. Mam wrażenie, że urosły mi piersi i troszkę bolą, niewiele. Spowodowały to tabletki?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. Jest to bardzo częste zjawisko.