Powiększenie jajnika a owulacja

Jestem nosicielką BRCA 1 Marker Ca125 w listopadzie robiłam jest ok lekarz stwierdził powiększenie jajnika Wizytę miałam w 21 dniu cyklu.Równe 2 tyg po wizycie dostałam miesiączkę. Czy powiększony jajnik mógł być z powodu owulacji? tzn czy to prawda że zawsze na 14 dni przed następną miesiączką jest owulacja? czy prawdą jest że w początkowej fazie raka marker nie podwyższa się? czy podczas owulacji powiększony jest jeden jajnik? czy mogę domniemywać że była wtedy owulacja podczas badania?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W czasie owulacji rzeczywiście może być powiększony tylko jeden jajnik i tym bardziej powiększenie jajnika może wynikać ze zwiększonego stężenia hormonów w czasie owulacji.