Powiększenie lewej komory serca

mam 25 lat na badanich dowiedziałem sie ze mam powiekszoną lewą komore serca trenuje na siłowni od 8 lat prae razy uzywałem sterydów i prohormonów chce dowiedziec sie czy jest to niebezpieczne czy nadal moge trenowac pracuje fizycznie cieżko mam diete miałem badanie ekg i echo serca

Witam! Powiększenie lewej komory serca najczęściej jest wynikiem wad zastawkowych i nadciśnienia tętniczego. Taki przerost może nastąpić również pod wpływem sterydów i nadużywania alkoholu. Aby stwierdzić czy i w jakim stopniu może Pan nadal uprawiać sport konieczne jest przeprowadzenie badania klonicznego. Proszę zgłosić się do kardiologa bądź lekarza POZ.