Powiększenie węzłów chłonnych w pachwinach a bóle mięśni i stawów

Witam, byłem w ciągu 5 lat u kilkunastu specjalistów i nic nie pomaga. Otóż mam powiększone węzły chłonne w pachwinach, pod pachami, obojczykowe i na szyi. Cały czas mam temperaturę 37*, do tego towarzyszą temu wędrujące bóle stawów i mięśni. Cierpię na nerwicę i zespół jelita drażliwego, doznaję migrenowych bóli głowy i jestem stale zmęczony. Miałem robione ekg, usg brzucha, rtg klatki piersiowej i morfologie krwii (kilka razy), zawsze wychodzi wszystko ok (czasami infekcja wirusowa). Co robić?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam serdecznie.
Objawy o których Pan pisze (bóle mięśni, ciągłe zmęczenie, stan podgorączkowy) mogą mieć związek z pewnym chorobami ogólnoustrojowymi, z zakresu chorób reumatycznych (zapalenie skórno-mięśniowe, wielomięśniowe, polimialgia reumatyczna). Dlatego sugerowałabym wizytę u reumatologa (najlepiej z dotychczasowymi wynikami badań). Poza tym, w związku z dolegliwościami nerwicowymi warto pozostać pod stałą opieką Poradni Zdrowia Psychicznego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty