Powiększona macica i brak miesiączki
Miałam okres od 8 do 13 marca,w kwietniu do 13 nie dostałam okresu. Byłam u lekarza powiedział,że mam powiększoną macicę i dał skierowanie na USG dopochwowe, ale niestety14 kwietnia zaczęłam plamić, a od 16 do 18 miałam krwawienie w pierwszy dzień bardzo obfite. Dziś dał mi skierowanie na badanie BHCG.
Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Czego unikać w ciąży?
Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.
Lek. Kalina Wysocka-Dubielecka
Witam!
Powiększona macica i brak miesiączki mogą wskazywać na ciążę. Obfite krwawienie mogło być wówczas objawem poronienia (zdarza się często we wczesnych ciążach).
Badanie stężenia beta-hCG powinno to wyjaśnić. Jeżeli poziom hormonu będzie zwiększony, potwierdzi to że zaszła Pani w ciążę. W takim wypadku należy też wykonać USG narządu rodnego głowicą dopochwową, aby sprawdzić czy doszło do poronienia.
Brak miesiączki i krwawienie może być objawem zaburzeń w obrębie macicy (np. mięśniaków, zwłaszcza przy powiększeniu macicy). Dlatego konieczne jest badanie USG, aby to wyjaśnić.