Powiększona źrenica u 11-latka a ból głowy

Witam, mój 11-letni syn ma powiększoną prawą źrenicę. Od czasu do czasu boli go głowa. Cierpi na całkowy niedosłuch lewego ucha (niewykształcenie komórek nerwowych), w zeszłym roku miał robiony rezonans- głowy- z uszczegółowieniem narządu słuchu. Kilka lat temu miał też powiększoną źrenice- udaliśmy się do okulisty, który stwierdził, że taka uroda (ale wówczas nie bolała syna głowa). Czy e być stan chorobowy.

Witam. Zalecam powtórną wizytę u okulisty celem sprawdzenia ostrości wzroku i dna oka- jak wyglądają nerwy wzrokowe -wykluczenia poważnych chorób neurologicznych...Poszerzona żrenica w stanach zdrowia świadczy o tonicznej źrenicy Addiego-jest to stan fizjologiczny.Jeżeli dno oka i ostrość wzroku będzie dobra to nie martwimy się. Można też zbadać ciśnienie w gałce ocznej podczas bólu głowy. Pozdrawiam