Powiększone migdałki i trzeci migdał oraz nieżyt nosa u 5-latki

WITAM MOJA CÓRKA MA 5 LAT,MA POWIĘKSZONE MIGDAŁKI BOCZNE,A TRZECI POWIEKSZONY NIEZNACZNIE(OPINIA LARYNGOLOGA) CZĘSTO CHORUJE,GÓRNE DROGI ODDECHOWE ,JUZ OD M-CA MA ZABLOKOWANY NOS ,MÓWI PRZEZ NOS,CHRAPIE W NOCY ,NA CHWILE OBECNĄ JEST CHORA BRZYDKO KASZLE,MOŻE ZROBIC WYMAZ Z GARDŁA LUB NOSA

Milena Lubowicz

Wymaz z nosa nie zaszkodzi, natomiast dziecko może być już nosicielem bakterii i może być trudno je wyeradykować. Proponuję skontaktować się z laryngologiem dziecięcym i postępować według jego rad.
Pozdrawiam