Powiększone piersi: czy możliwa ciąża?

Witam!
Wiem, że na forum jest kilka podobnych problemów do mojego, jednak nie znalazłam żadnego identycznego do mojego. Mianowicie: od około 3 dni z mojej pochwy wydziela się brązowa maź, która (tak mi się wydaje!) zastępuje śluz. Mam 18 lat. Uprawiałam kilka razy stosunek, lecz za każdym razem z prezerwatywą. Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Do mojej następnej miesiączki pozostało 8 dni. Mam powiększone piersi (pobolewające). Czy to coś poważnego? Bardzo się denerwuję.

Witam serdecznie!
W pierwszej kolejności należy wykluczyć infekcję w obrębie układu moczowo-płciowego oraz ciążę. Przyczyn plamień międzymiesiączkowych jest wiele i trudno bez badania ginekologicznego ustalić co jest powodem Pani dolegliwości. Najczęstszym czynnikiem plamień jest niedomoga lutealna, którą może rozpoznać jedynie specjalista w trakcie wizyty.
Jeżeli krwawienia pojawi się także w przyszłym miesiącu zalecałabym udać się na konsultację do ginekologa.
Pozdrawiam.