Powiększone podbrzusze

Witam.
Od kilku dni mam powiększone podbrzusze, staje się jakby większe z upływem dnia. Mam twarde jajniki i jakby powiększone. Czasem odczuwam ich ból tak jak przed okresem. Powinnam dostać okres lecz nie mam go regularnego(ostatnie trzy wystąpiły w odstępach ok.2 miesięcy) mam troszkę większe parcie na pęcherz chodź nie gonie siku co chwilkę. Mocz mam jasny normalny bez dziwnego zapachu, stolec również. Czasem odczuwam dziwnie bąbelki w jelitach i lekkie gazy.

Ostatnio miałam problem z żołądkiem był on twardy, występowały mdłości i zgaga, odruchy wymiotne, brak apetytu lekki stan podgorączkowy. Lecz to minęło.
Martwię się czy to nie ciąża, bo miesiąc temu mogło dojść do przeniesienia płynu preejakulacyjnego w okolice mojej błony dziewiczej. Co jeśli to były dni płodne?:( trudno mi to powiedzieć, bo mam nieregularne cykle). Więcej ostatnio się denerwuje, więc może temu objawy się nasilają, jednak niepokoi mnie brak okresu i to powiększone podbrzusze i te jajniki. Śluz mam taki jak w dni niepłodne. Czy to powiększone podbrzusze to to, że mogłabym być prawdopodobnie-wyszłoby w 1 miesiącu ciąży? Czy to inny problem?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!
Nie można wykluczyć ciąży bez wykonania co najmniej testu ciążowego, a najlepiej badania ginekologicznego. Objawy nie są swoiste i mogą być związane z zupełnie inną przyczyną niż ciąża np. stanem zapalnym jajników, zatruciem pokarmowym i innymi. Proponuję zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania i wdrożenia odpowiedniej diagnostyki. Być może konieczna będzie wizyta u ginekologa. Nie można bagatelizować tego problemu. Jeśli nawet to ciąża to czym wcześniej się Pani o tym dowie tym lepiej. Proszę być dobrej myśli.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.