Powiększone podbrzusze i mdłości a zmiany hormonalne

Witam.Mam 37 lat .Staramy się z mężem o 3 dzidziusia.Jednak już mija kolejny miesiąc i znów dostałam okresu lecz trwał dwa dni,zwykle siedem.Ja po poprzednim okresie 23.08.2013r. czułam się jak bym była w ciąży,Dziś też mam mdłości.Czy już w wieku 37lat oznacza zmiany hormonalne .Czy jeszcze mogę cieszyć się macierzyństwem?Dodam ,że mam powiększone podbrzusze i czuję jakieś bulgotanie ???

Lek. Magdalena Pikul

Wiatm!
Bardzo trudno przez internet odpowiedzieć Pani na to pytanie, ponieważ konieczne jest badanie bezpośrednie oraz ewentualnie pomocniczo badania laboratoryjne ( hormonalne). Jeśli Pani planuje kolejne dziecko to warto najpierw zglosić się do Ginekologa, który mając pełny obraz ( po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani) będzie mógł się wypowiedzieć na temat szans na kolejną ciążę. Dodatkowo warto zdiagnozować przyczynę powiększenia się podbrzusza. Pozdrawiam