Powiększone węzły chłonne, częste infekcje i wypadanie włosów a konieczność wykonania dodatkowych badań

Witam mam 27 lat, od miesiąca mam powiekszone węzły chłonne i wypadaja mi włosy, w tym czasie łatwo łapałem infekcje (katar, grypa itp) były tez małe rózowe plamki i podejrzenie o rózyczkę ale nie wiadomo czy to na pewno była rózyczka. W tym czasie chorowałem też na świerzb. Juz się wyleczyłem ale węzły chłonne nadal sa powiększone a włosy nadal wypadają. Zbadałem krew (podstawowe), wyniki w normie, nie mam też HIV ani HCV. Co powinienem zbadać i o jakie badania poprosić??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powiększenie węzłów chłonnych może być spowodowane infekcją. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Odpowiednie badania dodatkowe powinien zlecić lekarz prowadzący na podstawie wskazań klinicznych.