Powiększone węzły chłonne - jak interpretować badania?

Witam, mój synek ma powiększone węzły chłonne, szyjne i pachowe. Niedawno miała robione badania. Oto ich wyniki, proszę o interpretację: BADANIA OB-6/23MM'WBC17.8 RBC4.52 HGB12.9 HCT37.8 PLT204 PCT152 MCV84 MCH28.5 MCHC34 RDW13.4 MPV7.4 PDW16.4 %LYM59.3 %MON18.1%GRA22.6 LYM10.5 MON3.2 GRA4.1 Rozmazy pałeczkowate - dwudzielne - 17 limfocyty-50 limfo-mono 5 monocyty - 13 limfocyty Czy pobudzone oczy 13-latka mogą znaczyć coś dziwnego? Proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Podwyższona liczba leukocytów, obecność limfocytów pobudzonych oraz powiększenie węzłowa chłonnych u dziecka najczęściej wskazuje na infekcję wirusową - np. wirusem mononukleozy. Z pewnością warto byłoby pokusić się jeszcze o wykonanie badań wirusologicznych (np. przeciwko EBV, CMV) oraz USG jamy brzusznej. Proszę porozmawiać o tym z pediatrą.

Pozdrawiam serdecznie