Powiększone węzły chłonne pachowe a usunięte guzy w piersi

Od ponad roku mam powiększone węzły chłonne pachowe( jeden ma ponad 4cm,drugi ponad 2cm) nie są wyczuwalne palcami tylko w badaniu USG,często boli mnie ta ręka i jest dużo słabsza,mówię o tym lekarzom ale to bagatelizują nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji,trochę się tym martwie,Dodam że w maju miałam usunięte guzy na piersi ale wynik był dobry.czy to moze być coś złego i gdzie się z tym udać?

Radzę jeszcze w tej sprawie skonsultować się z onkologiem. Tak bardzo powiększone węzły chłonne pachowe budzą podejrzenie procesu rozrostowego (węzeł prawidłowy do 1 cm średnicy). Dopiero onkolog po bezpośrednim badaniu zaleci dalszy sposób postępowania. Nie wykluczone, że zaleci chirurgiczne usunięcie jednego z powiększonych węzłów chłonnych i poddanie go analizie histopatologicznej celem ustalenia konkretnego rozpoznania (czy to węzły odczynowe, pozapalne czy rozrostowe).