Powiększone węzły chłonne pod lewą pachą

Witam. Postaram się opisać jakie mam objawy z prośbą o jakieś informacje od osoby, która miała coś podobnego lub ewentualnie wskazówki od lekarza co powinienem jeszcze uczynić, aby stwierdzić co mi dolega. Zaczęło się od lekkiego drapania w gardle (lub przełyku bo laryngolog nic nie stwierdził), ok. 2m-cy temu, dostałem porcje antybiotyku F****. Przez 3 pierwsze dni było lepiej, lecz później było bez zmian drapanie nie ustępowało. J/w napisałem laryngolog nic nie stwierdził. Owo drapanie-pieczenie utrzymuje się do dzisiaj, lecz chyba w mniejszym stopniu. Ale któregoś dnia pod lewą pachą (tuż pod skórą) pojawił się niewielki bolesny prawdopodobnie węzeł o wielkości grochu. Miałem juk kilkakrotnie tego rodzaju bolesne „groszki”, które same się pojawiały i same znikały. I tak było tym razem. Jednak któreś nocy obudziłem się spocony z dużo większą opuchlizną pod lewą pachą wielkości dobrze wygotowanej dużej fasoli. Węzeł dotykowo bolał, ale zaczął powoli zanikać. Jednak zaniepokojony tym faktem byłem u rodzinnego, który skierował mnie na prześwietlenie klatki piersiowej i krew (morfologia bez rozmazu i OB). Oba badania według lekarza były OK. Zrobiłem sobie prywatnie USG szyi i węzłów lewej pachy. Szyja OK., natomiast w lewej pasze mam „nieco hiperechogenne powiększone dwa węzły o dł. w osi 1,6 i 1,4 cm”. Ja sam ich nie mogę już wyczuć pod palcami, jednak czuję czasami pewien „dyskomfort”, swędzenie, pieczenie, kłucie, czy lekki ból w tym miejscu. Inne objawy to pojawiające się od czasu do czasu bóle mięśni i stawów, oraz to że kilka razy zbudziłem się trochę spocony w nocy. Ponadto prawdopodobnie w maju br ugryzł mnie pod właśnie lewą pachą kleszcz (piszę prawdopodobnie, bo jednak go tam nie widziałem, lecz było tam miejsce po ugryzieniu po którym mam do dzisiaj mała bliznę oraz niewielki 2-3 rumień, który utrzymywał się przez kilka dni, no i jestem w grupie ludzi narażonych na te właśnie pasożyty). Wiem, że aby obwiniać boreliozę muszę wykonać badania (niestety znowu prywatnie). Jednak czy tego typu objawy mogą się wiązać z tą chorobą, czy należałoby szukać gdzie indziej?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Zdecydowanie wskazana jest konsultacja ze specjalista chorób zakaźnych, jeśli czas oczekiwania byłby długi- ze specjalistą chorób wewnętrznych. W razie nie potwierdzenia boreliozy wskazana konsultacja hematologiczna lub specjalisty chorób wewnętrznych, gdyż opisane objawy nie powinny pozostać bez diagnostyki ich etiologii.

Pozdrawiam