Powiększone węzły chłonne w pachwinie

Witam, od jakiegoś miesiąca wyczuwam w pachwinie (chyba) węzły chłonne, są to takie 2-3 kulki położone tuż pod skórą, twarde, ale leciutko przesuwalne i małe, sądzę, że mają max 0.5-0,8 cm średnicy. Czy może to być to? Miałam robione USG węzłów obwodowych, ale nie wykazało to powiększenia tych węzłów chłonnych , choć podczas badania już je czułam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Badanie USG powinno zostać w takiej sytuacji powtórzone, gdyż z opisu wynika, że węzły uległy od czasu poprzedniego badania powiększeniu. Opisywane dolegliwości są charakterystyczne dla powiększonych węzłów chłonnych, wykluczyć należy przede wszystkim infekcje oraz choroby hematologiczne (najlepiej wykonać badanie krwi: morfologię z rozmazem). W pierwszej kolejności zalecałbym skontaktowanie się z lekarzem internistą.