Powiększone węzły chłonne za uchem i pod żuchwą

Witam, od 3 tygodni borykam się z powiększonymi węzłami chłonnymi za uchem i pod żuchwą po prawej stronie, zaczęło się od przewiania, poszłam do lekarza okazało się,że to angina ale po dwóch antybiotykach węzły chłonne cały czas mam powiększone, miałam robioną również morfologie z rozmazem i wyszło ok , OB - 3....a węzły się utrzymują, do jakiego specjalisty mam się udać???
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Limfadenopatie czyli odczynowe powiększenie się węzłów chłonnych to nie choroba. Jeżeli nie występują żadne inne objawy nie ma wskazań do dalszego leczenia. OB równe 3 to zbyt mało by mówić o nim jako wykładniku toczącego się stanu zapalnego. Węzły chłonne powinny z biegiem czasu zmniejszyć się. Dodatkowo ważnym elementem jest fakt iż morfologia z rozmazem była prawidłowa.