Powiększony brzuch po cesarskim cięciu

Witam. Jestem 4 tygodnie po cesarskim cięciu a mój brzuch wciąż wyglada jak w 5 miesiacu ciąży czy to normalne ? Czy jeszcze trwa proces obkurczania ? Dodam ze z natury jestem bardzo szczupła a w ciąży przytyłam 10 kilo. Co robić zeby brzuch zaczął sie zmniejszać ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Spokojnie - jest Pani jeszcze w okresie połogu - macica rozciągała się przez dziewięć miesięcy, trudno więc oczekiwać, że mięsień ten zwinie się natychmiast po porodzie. Cierpliwości. Po ukończeniu połogu mięsień macicy powinien być już prawidłowych rozmiarów. Po upływie 6 tygodni od porodu może Pani zacząć delikatne ćwiczenia fizyczne (stopniowo zwiększając ich intensywność) wzmacniające mięśnie brzucha i redukujące tk. tłuszczową brzucha.