Powiększony brzuch po przejściu na dietę białkową

Mam pytanie. Mianowicie rok temu bylam na.diecie bialkowej schudlam 11 kg. Diete przerwalam. Pozniej unikalam potraw tlustych.... jadlam same bialka owoce warzywa.... od nie.dawna zaczelam jesc normalnie ale codziennie pilam jogurt. Teraz niestaty zauwazylam ze strasznie urosl mi brzuch, czy to efekt jo jo jak sie go pozbyc bez komplikacji?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Prawdopodobnie podczas diety straciła Pani masę mięśniową a otyłość brzuszna się nie zmieniła. Proszę przejść na prawidłowo zbilansowaną dietę i zacząć ćwiczyć. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Po tego typu dietach efekt jo-jo jest bardzo prawdopodobny. Należy umiejętnie wyjść z diety i zwiększać kaloryczność o około 100kcal tygodniowo. Proszę wprowadzić również aktywność fizyczną. Pamięta Pani również o regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników. Po dietach monotematycznych czy bardzo niskokalorycznych należy ostrożnie powracać do normalnego odżywiania. Proszę nigdy więcej nie stosować tego typu sposobów na odchudzanie. Najlepsze i DŁUGOTRWAŁE efekty daje pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana dieta. Jadłospis musi być dostosowany do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk