Powiększony brzuch przy PCOS i stłuszczeniu wątroby

witam , według lekarza choruje na zespół policystycznych jajników , i stłuszcenie wątroby takze , czy od tego mam bardzo powiększony brzuch jakbym była w 8 miesiącu ciąży ? wszystko inne szczupłe , męczą mnie docinki ludzi czy jestem w ciąży itp, moja waga 80 kilo stała , od lat , mam bardzo nadmierne owłosienie takze ,na brzuchu i wszedzie , gruby głos, jem normalnie ale od czego mam tak znacznie powiększony brzuch ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane schorzenia mogą mieć pośredni związek z powiększeniem obwodu brzucha. Obydwa te schorzenia związane są z nadwagą/otyłością, a to jak najbardziej jest przyczyna otyłości brzusznej. Sugeruję pomyśleć nad zmianą sposobu odżywiania oraz wdrożeniem większej aktywności fizycznej.