Powiększony brzuch, uczucie pełności, zaparcia i wzdęcia a ryzyko ciąży

co mi dolega ? mam powiekszony brzuch caly i podbrzusze , pachwiny . na wadze nic nie przybralam . boje sie ze to ciaza , choc wyknalam 5 testow , 4 po pierwszym okresie- plameniu a nastepny po kolejnym okresie i wszystkie wyniki negatywne . pojawiaja sie zaparcia , wzdecia , uczucie pelnosci i bulgotanie w brzuchu . ostatnio zylam w ogromnym stresie , czy to ma jakis wplyw na powiekszenie brzucha ? dodam ze biore izotek . prosze o pomoc . czy to ciaza ?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest znikome. Tą przyczynę może Pani zatem właściwie wykluczyć. Opisane przez Panią objawy najpewniej są zaś wynikiem nieprawidłowej diety lub patologii układu pokarmowego (zespół jelita nadwrażliwego, choroby pasożytnicze, itd.). Przede wszystkim proszę zatem zastanowić się nad swoją dietą i zmodyfikować ją tak, by była zgodna z zasadami zdrowego odżywiania. Jeśli takie postępowanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów wskazana będzie konsultacja lekarska.