Powiększony jajnik, zanik miesiączki, ból

Mam 32 lata. Jestem mamą 2 synów. Miesiąc temu lekarz po usg stwierdził powiększony jajnik i zalecił kurację antybiotykową. Ból niestety nie zniknął, w dodatku miesiączka, która zazwyczaj ma trwać 7 dni trwała dni 2 i całkowicie zanikła. W ciąży nie jestem na pewno.
Co może być przyczyną powiększenia jajnika odpornego na leczenie? Czuję ucisk w miednicy i ból kolkowy jajnika.
Pozdrawiam i proszę o pomoc

Dzień dobry!

Jeśli leczenie zapalenia przydatków było nieodpowiednio dobrane, powinna Pani zgłosić się do lekarza w celu zmiany antybiotykoterapii. Być może lekarz wykona także posiew z kanału szyjki macicy.

Z poważaniem