Powiększony jajowód i macica a ryzyko ciąży

Kochałam się z narzeczonym w 3 dzień okresu, z prezerwatywą. Ginekolog stwierdził powiększony jajowód i macicę. W jajowodzie znajdował się płyn, który nie wypłyną podczas poprzedniej miesiączki. Ginekolog podejrzewa ciążę, na podstawie usg dopochwowego, choć nie jest do końca pewien. Ja uważam, że na pewno nie jestem w ciąży, bo nie mam żadnych objawów, a 1 stosunek z zabezpieczeniem nie mógł spowodować ciąży. Jakie mogą być powody powiększonej macicy i jajowodu?
KOBIETA ponad rok temu

W tym przypadku powiększony acz opróżniający się jajowód może sugerowac rozpoznanie wodniaka jajowodu co najczęściej związane jest z przewlekłym procesem zapalnym.Nieco powiększoną macicę badamy w II fazie cyklu. W Pani sytuacji ciąża jest mało prawdopodobna