Powiększony węzeł chłonny, drętwy policzek i opuchlizna oka przy zapaleniu spojówek

Prawdopodobnie mam zapalenie spojówek, biorę Vigamox, Tobrex i Yellox (krople i maść do oka) teraz chyba zapalenie wchodzi na drugie oko. Mam powiększony węzeł chłonny pod prawym uchem i lekko drętwy policzek. Oko prawe spuchnięte i mocno czerwone w środku. Stało mi się to po basenie, to normalne objawy zapalenia spojówek? ile to może potrwać, trwa już tydzień.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wszystkie opisane objawy mogą być wynikiem zapalenia spojówek. Jeśli jednak objawy trwają już tydzień i nie ustępują pomimo leczenia, sugeruję ponowną ocenę okulistyczną.