Powiększony węzeł chłonny szyi od kilku lat

Witam, od kilku dobrych lat (3-4) mam powiekszony wezel po prawej stronie szyji, mogę go przesuwać palcem, jest także niebolesny. Postanowiłem w końcu wybrać się z tym do lekarza, jednak usłyszałem tylko, że węzły czasem pozostają powiększone po chorobie, nie dostałem również żadnego skierowania na dalsze badania. Czy to możliwe, żeby węzeł pozostał trwale powiększony przez tak długi czas ? Czy należy się tym niepokoić? Jakie badania warto wykonać na własną rękę? Z góry dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe. Z badań dodatkowych warto zrobić badania krwi ogólne oraz USG szyi i z takimi wynikami udać się do laryngologa.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski