Powikłania po szyciu krocza

Obecnie jestem 6 tygodni po porodzie. Około 5 tyg. od porodu w miejscu nacięcia krocza zaczęłam odczuwać ból i zgrubienie. Lekarz stwierdził że jeden ze szwów się nie rozpuścił i zbiera się wokół niego ropa. Znieczulił mi krocze i naciął gdzie wypłynęła ropa i krew. Przepisał antybiotyk. Jestem w trakcie brania antybiotyku, ale nadal odczuwam delikatny ból przy dotyku i zgrubienie podczas siadania. Czy to minie po wybraniu antybiotyku, czy muszę mieć to miejsce oczyszczone?

Witam serdecznie!

Nacięcie ropnia okolic krocza wymaga osłony antybiotykowej oraz stałego wietrzenia i przemywania okolic intymnych. Nierzadko okazuje się, że zastosowanie się do tych zaleceń jest niewystarczające i konieczne jest powtórzenie zabiegu nacięcia ropnia. Niestety bez obejrzenia zmiany niemożliwe jest ustalenie wskazań co do dalszego postępowania. W obecnej sytuacji powinna Pani obejrzeć krocze (np. za pomocą lusterka). W przypadku zauważenia dużego zbiornika ropy powinna Pani udać się na wizytę kontrolną do ginekologa. Brak widocznego zbiornika płynowego będzie wskazywać na powolne gojenie się rany, niewymagające interwencji lekarza.

Pozdrawiam.