Powikłania po usunięciu tarczycy z guzkami

Mam guzki tarczycy x2wieksze niz normalna tarczyca.Czy usuwac tarczyce?Jakie sa powiklania po usynieciu tarczycy.Mam 35lat.Dan

Decyzję pomoże podjąć chirurg doświadczony w leczeniu operacyjnym tarczycy, proponuję zapytać jak często u operowanych przez tego chirurga pacjentów wystepuje porażenie strun głosowych i niedobór wapnia. jeżeli nie potrafi podać takiej sttystyki proponuję szukać innego chirurga.