Powikłania po zabiegu usunięcia torbieli na wardze sromowej

Witam, mam 23 lata i jestem 10 dni po zabiegu wycięcia torbieli. Od roku na prawej wardze sromowej miałam dość dziwny pęcherzyk. Byłam u kilku lekarzy ginekologów. Jedni przepisywali antybiotyk, który w niczym nie pomagał, a kolejna pani doktor powiedziała, że to taki kobiecy urok i nic się z tym nie robi. Niestety to bolało. Przez kilka miesięcy męczyłam się z nawracającym zapaleniem pęcherza moczowego z krwiomoczem. Zrobiono wszystkie badania. Posiew moczu wykluczał infekcję, a ja nadal nie mogłam oddać moczu. Wykluczono kamicę i inne schorzenia. Problem zawsze pojawiał się w 20 dniu cyklu. Dwa tygodnie temu w piątek 14 października 2011 byłam na wizycie u innej pani ginekolog. Dostałam skierowanie do szpitala na wycięcie torbieli limfatycznej. W poniedziałek znalazłam się w szpitalu, gdzie umówiłam się z inną Panią ginekolog na wycięcie torbieli w zabiegowym. Miało być nacięcie, plasterek i do domu. Skończyło się na sali operacyjnej. Podczas zabiegu spałam. Torbiel okazała się bardzo duża i drążyła głęboko. Po zabiegu od razu się obudziłam, strasznie bolało. Prawa warga sromowa cała rozcięta i zszyta, zrobił się bardzo duży krwiak, pojawiła gorączka. Miałam następnego dnia wyjść do domu, ale nie wchodziło to w grę. Wypuszczono mnie po tygodniu, rana nadal słabo się goi. Operowana warga sromowa jest cztery razy większa od zdrowej, opuchnięta i pofałdowana. Rana ropieje i krwawi. Najgorsze jest to, że znów urosły podobne pęcherzyki, tylko że tym razem kilka i pomiędzy szwami. W dotyku są takie jak torbiel przed wycięciem. Schorzenie powróciło, pojawił się ból, ból w podbrzuszu, ale także pod pachami. Dlaczego? Czym to jest spowodowane? Po operacji nie zrobiono badania histopatologicznego, czy to źle? Kiedy mogę się spodziewać poprawy stanu? Aktualnie przyjmuję A*** 1000 mg dwa razy na dobę, stosuję opatrunki z lodem, które uśmierzają ból i obrzęk rany.

Witam serdecznie!

Aby móc powiedzieć jak długo będzie to trwało konieczne jest ustalenie co jest przyczyną Pani dolegliwości. Wielka szkoda że materiał nie został poddany badaniu, być może pomogłoby to postawieniu rozpoznania. Niestety bez badania i obejrzenia zmian nie ma możliwości aby móc postawić rozpoznanie. Trudno powiedzieć czy to są torbielki tworzące w wyniku zatkania się gruczołów łojowych czy mieszków włosowych, czy zmiany powstałe w wyniku infekcji.
Oprócz wykonanych już badań wskazane jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych , napisała Pani że były wykonywane badania moczu, natomiast warto również oznaczyć poziom glukozy, enzymów wątrobowych czy parametrów określających wydolność nerek. Dobrze byłoby również wykonać badania w kierunku ewentualnego stanu zapalnego (morfologia, OB, CRP).

Jeżeli zmiany sączą można również spróbować pobrać materiał do badania mikrobiologicznego.
Natomiast obrzęk i ból po zabiegach może występować, zastosowane leczenie powinno pomóc.

Pozdrawiam