Powracająca anemia a niedobór witamin
witam.od 5 lat zmagam sie z nawracajaca anemia.miałam juz robione usg jamy brzuszbej,test na krew utajona itp.obrcnie tez mam hrmoglobine 11 ,zanizone MCV,MCH.reszta morfologi w normie.byłam na wizycie u hematologa,który po zbadaniu jezyka(piecze mnie),gardła stwierdził ze mam niedobory z witam.z grupy B i jezeli ich nieuzupełnie to ciagle anemia bedzie wracała.lecze sie tez na nerwice,reflux i tarczyce.czy hematolog ma racje?kiedys brałam żelazo.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Rzeczywiście anemia może być wynikiem braku witamin, szczególnie B12. Warto jednak wspomnieć o początkowym sprawdzeniu i ewentualnym uzupełnieniu żelaza.