Powracające infekcje u 17-miesięcznego dziecka

Witam, bardzo proszę o radę. Moje dziecko ma 17 miesięcy i od września jest non stop na antybiotykach. Zapalenie oskrzeli, uciążliwy kaszel, który jest cały czas, gorączka i tak w kółko, 2 tygodnie przerwy i znowu zapalenie górnych dróg oddechowych, męczący suchy kaszel. Mam pytanie: teraz znowu po kolejnym antybiotyku, jest chory, przyjmuje leki na noc, gorączka zaraz po 1 dawce antybiotyku pościła, ale kaszel nie i wręcz się nasilił, a dziś po 5 dniach brania leku, w nocy ponad 39 st. gorączki. Jest marudny, nie ma apetytu, ciągle kaszle, już nie wiem, co robić. Proszę o szybką odp.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Nie jest wskazane przewlekłe stosowanie antybiotykoterapii. Szczególnie u tak małych dzieci. Czy na pewno konsultuje Pani takie postępowanie z lekarzem pediatrą? Proszę udać się z dzieckiem na izbę przyjeć najbliższego szpitala, jeżeli dolegliwości powtórzą się. Należałoby rozważyć hospitalizację w przypadku tak częstych infekcji i przeprowadzenie dokładnej diagnostyki.