Powracający ból ramienia

Jestem kobietą w wieku 50 lat.Od pół roku boli mnie ramię prawej ręki.Ból jest powracający,wyniki morfologii są dobre.Jaka może być przyczyna tego bólu?Do jakiego lekarza specjalisty mam się zgłosić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyczyną najprawdopodobniej są zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawu barkowego lub dolnej części szyjnego odcinka kręgosłupa. Wskazana jest diagnostyka radiologiczna. W celu przeprowadzenia diagnostyki należy zgłosić się do lekarza ortopedy. RTG zlecić może lekarz rodzinny.

Witam,

Proszę sprecyzować swoją wypowiedz - przy jakich ruchach pojawia się ból, jaki jest ten ból, kiedy ustępuję, gdzie jest dokładnie zlokalizowany, czy towarzyszy temu ograniczenie ruchomości - np brak możliwości zapięcia biustonosza. Po wykonaniu prześwietlenia (skierowanie otrzyma Pani od lekarza pierwszego kontaktu) proszę udać się z tym do ortopedy, natomiast jeżeli stan ten trwa już jakiś czas i można go zakwalifikować jako przewlekły to spokojnie może się Pani udać do fizjoterapeuty. Wykona on odpowiednie testy, postawi diagnozę i jeżeli będzie taka możliwość rozpocznie terapię.