Powrót do pełnej sprawności po udarze niedokrwiennym mózgu

Witam.W czerwcu miałem udar niedokrwienny mózgu z tylnego kręgu unaczynienia,oprócz tego stwierdzono hipertrójglicerydemie.Mam 30 lat, ważę 79 kg.Objaw Hornera prawie zanikł, jedynie w prawej ręce mam drętwienie i problem z czuciem temperatury,prawa strona klatki piersiowej jakby lekko odrętwiała także.Mam zwolnienie na miesiąc ale ciągle śpię, żle się czuje, zmęczony, osowiały itd, żona mówi że dużo zapominam.Czy już tak będzie?Czy mogę wzmocnić organizm?

Witam. Miesiąc do dość krótki czas na pełną rekonwalescencję po udarze. Jest Pan młodym człowiekiem w związku z czym ma Pan bardzo duże szanse na powrót do pełnej sprawności. Przede wszystkim konieczne jest podjęcie odpowiedniej rehabilitacji - nie tylko ćwiczeń fizycznych ale również kinezy i fizykoterapii. Warto również zastanowić się nad możliwością wyjazdu na turnus rehabilitacyjny do sanatorium.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ze względu na charakter naszego forum nie mam możliwości sugerowania konkretnego leczenia, niemniej jednak w tym momencie konieczna jest intensywna rehabilitacja połączona z leczeniem wspomagającym prace mózgu poprzez poprawę krążenia. Ze względu na młody wiek szanse na powrót do zdrowia są duże.