Powrót do pracy po wymianie stawu biodrowego

mam miec wymiane stawu biodrowego czy po zabiegu bede mugl dalej pracowac jako kierowca duzej ciezarowki czyli wspinac sie po naczepie i wiele innych czynnosci zwiazanych z zaladunkiem i rozladunkiem gdyz taka praca to nie tylko sama jazda

Szanowany Panie, biorąc pod uwagę Pana wiek (jest Pan osobą stosunkowo młodą) należy przypuszczać, że zmiany w zakresie stawu biodrowego kwalifikowanego do wymiany są zaawansowane. Najprawdopodobniej stanowią o ograniczeniu Pana możliwości ruchowych w pracy. Zabieg wymiany stawu ( alloplastyki całkowitej) wiąże się z pewnymi ograniczeniami ruchowymi przez miesiące nastepujące bezpośrednio po zabiegu. Najbardziej obrazowy - zakazany ruch po tego typu zabiegu tio zakładanie nogi na nogę. W celu uzyskania jak njalepszego efektu funkcjonalnego powinien Pan rozpocząć odpowiednie ćwiczenia już pzred planowanym zabiegiem. Po zabiegu, w okresie wskazanym przez operującego Pana ortopedę, wróci Pan do tych ćwiczeń. Reasumując, zabieg powinien poprawić Pana możliwości ruchowe w zakresie stawu biodrowego i jednocześnie znieść dolegliwości bólowe. Do zawodu kierowcy ciężąrówki powinien Pan wrócić bez problemu ( zakładamy,że sama operacja jak i okres pooperacyjny przebiegną bez powikłań). Co do czynności dodatkowych (wchodzenie na naczepę, skakanie) - będzie to wymagało oceny po zakończeniu rehabilitacji. Osobiście operowałem pacjentów, którzy po tego typu zabiegu wróciłi do wykonywania zawodu cierowcy TIRa. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia i ... do zawodu.