Powrót do treningów po wylewie podspojówkowym oka

Witam. Syn ma 10 lat i odniósł kontuzję podczas meczu (zderzenie głowami). rozpoznanie: krwiak okularowy, wylew podspojówkowy oka prawego. zastosowane leczenie: rewizja twardówki i szycie rany spojówki oka prawego. W związku z powyższą kontuzją mam pytanie: kiedy może wrócić do treningów i gry w piłkę nożną (na tzw. maxa)?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Gojenie tego typu ran przebiega indywidualnie, toteż trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Ponieważ dziecko na pewno jest pod kontrolą specjalisty okulisty, najlepiej byłoby zapytać o to lekarza prowadzącego.