Pożądam kobiet, ale jednocześnie czuję do nich niechęć. Co ze mną nie tak?

Mam 26 lat. Jestem prawiczkiem. Jestem singlem. Mam słabą dykcję, lecz nie mam problemów z poznawaniem nowych ludzi, w tym oczywiście kobiet, lecz za każdym razem jak poznaję nową kobietę, na początku jest w porządku, ale po pewnym czasie zaczynam wynajdywać u niej jakieś wady żeby się do niej zniechęcić. I tak w kółko. Nigdy nie byłem w dłuższym związku z kobietą (dłuższym niż kilka miesięcy). Miałem okazję do uprawiania seksu, ale rezygnowałem z niego, gdyż nie było to dla mnie istotne. Masturbuję się kilka razy w tygodniu, choć czasami się zdarza, że nie robię tego przez 2 tygodnie. Pożądam kobiet, ale jednocześnie czuję do nich niechęć. Pomimo tej niechęci odczuwam potrzebę bycia w związku. Chciałbym mieć przyjaciółkę, mieszkać z nią i mieć dzieci. Nie wiem co ze mną nie tak.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Opisuje Pan problemy z budowaniem relacji intymnych, tworzeniem więzi. Mogą one mieć różnorakie przyczyny. Przyczyny te zależne są przede wszystkim od historii życia danej osoby.

Aby Panu pomóc należałoby dokładnie prześledzić historię najważniejszych w Pana życiu relacji w celu dowiedzenia się na jakich zasadach buduje Pan związki z innymi ludźmi. W tym celu potrzebne są spotkania z psychoterapeutą. Specjalista pomoże Panu w uświadomieniu sobie własnych obaw i lęków. Da to Panu możliwość wejścia w kontakt z kobietami, także fizyczny.

Pozdrawiam serdecznie.