Poziom cukru u 4-letniego dziecka

witam wlasnie wrocilam od lekarza o moje 4 letnie dziecko po przebytej niedawno chorobie zbadano mu cukier i wyniusl 106 co to moze oznaczac ze ma cukrzyce?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Niestety nie mam informacji, czy badanie było wykonywane na czczo - jeśli tak, rzeczywiście uzyskany wynik jest nieprawidłowy. Prawidłowy poziom cukru we krwi na czczo powinien wynosić: 70-99 mg/dl. Gdy uzyskany wynik mieści się w granicach: 100-125 mg/dl, oznacza nieprawidłową glikemię na czczo. Cukrzycę można rozpoznać, gdy dwukrotny pomiar poziomu cukru we krwi na czczo wykaże wartość przekraczającą 126 mg/dl. Zalecam powtórzenie badania i konsultację u lekarza pediatry.