Poziom FSH a menopauza

Witam Mam 53 lata zrobiłam sobie poziom FSH i wynik wyszedł 29,68. Cztery miesiące nie miałam okresu później wystąpił normalnie znowu przerwa 2 miesiące. Teraz biore tabletki Qlaire wystąpiło tylko plamienie Czy wynik mogę traktować wiarygoenie, ze to już po menopauzie? Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, tak wysokie stężenia FSH są charakterystyczne dla menopauzy. Proszę zgłosić się do ginekologa, który wykona USG i potwierdzi, że jest Pani po menopauzie. Pozdrawiam.