Poziom kreatyniny a rezonans magnetyczny

Zbadałam poziom kreatyniny (ze względu na potrzebę wykonania rezonansu). Wynik jest taki: Kreatynina: 0,85 mg/dl (zakres referencyjny: 0,50 – 0,90); eGFR: 80,4 ml/min/1,73m2. Poniżej dopisek: „Wyliczany na podst. wzoru MDRD dla osób między 18 a 70 rokiem życia. Wynik prawidłowy: >60,0 ml/min”. Niepokoi mnie jednak poziom GFR, tym bardziej, że kiedy wyliczyłam go wg wzoru uwzględniającego wagę, wychodzi jeszcze mniej - 70. Czy powinnam udać się do lekarza?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wyniki eGFR są jak na Pani wiek dosyć niskie, natomiast wynik kreatyniny w normie. Może się udać Pani do nefrologa celem wykonania dodatkowych badań. Natomiast nie ma przeciwwskazań do wykonania badania rezonansu magnetycznego. Pozdrawiam