Poziom progesteronu

Dzień dobry.
Mam 29 lat, urodziłam 3 dzieci, pierwsza ciąża zakończona cesarką, druga poród naturalny- z obiema nie miałam problemu przed zajściem- trwało to około 4 m-cy, problemy nastąpiły po drugim porodzie. Zaszłam w ciąże po roku starań! Ciąża obumarła w 8 tyg., o czym dowiedziałam się dopiero będąc w 13tyg. Zrobiłam łyżeczkowanie, kolejne starania trwały 10m-cy, w miesiącu kiedy doszło do zapłodnienia robiłam badanie progesteronu, który był bardzo niski, do ok 16 tyg. ciąży brałam D...

Proszę powiedzieć przed zajściem w kolejną ciążę powinnam zrobić badanie progesteronu, czy jakiekolwiek badanie hormonalne?
Boję się poronić i przeżywać stratę na nowo.

Dzień dobry!

W najbliższym cyklu powinna Pani ok 21 dnia cyklu wykonać badanie poziomu progesteronu. Jeśli będzie za niski, świadczyło o niewydolności ciałka żółtego i należy rozpocząć przyjmowanie progesteronu w drugiej fazie cyklu i kontynuować w ewentualnej ciąży.

Z poważaniem