Poziom TSH a starania o dziecko

Witam, od 6 lat przyjmuję hormony tarczycy euthyrox n175 z powodu całkowicie wyciętej tarczycy wraz z przytarczycami. Dodatkowo przyjmuję alfadiol, kaldyum, calperos 1000, magnezin 500 i tialorid mite 2,5. Moje TSH utrzymywane jest na poziomie 0,3 uIU/ml. Czasami gwałtownie rośnie. Moje pytanie brzmi, czy mając taki poziom TSH można bez problemu zajść w ciążę? Dodam, ze ginekologicznie wszystko jest w porządku. Dziękuję za odpowiedź. M

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Nie ma przeciwwskazań do zajścia w ciążę, natomiast będzie musiała Pani skonsultować ze swoim endokrynologiem ewentualną zmianę dawkowania Euthyroxu i częstość kontroli TSH, gdyż w czasie ciąży dawkę tego leku zwykle się zwiększa właśnie pod kontrolą TSH. Ponadto jeśli chce Pani zajść w ciążę to konieczne będzie również odstawienie tialoridu i zastąpienie go innym preparatem bezpiecznym w ciąży. Pozdrawiam